* /images/titles/jaunumi.gif *
com! Edmunds Blaževičs 2024.04.25.
Erudīcijas vakars ar Korp! Gundega.

Ceturtdien, 25. aprīlī, korp! Gudenga bija ciemos pie Frat! Lettica uz erudīcijas vakaru "Frāteru zini vai mini nr. 2".

Šajā semestrī piedalamies sērijās ar erudīcijas vakariem, tādējādi stiprinot konventu savstarpējās draudzības saites un pārbaudot mūsu zināšanas par dažādiem tematiem!

Paldies par kopābūšanu!
Frāteri un Gundegas

 
com! Edmunds Blaževičs 2024.03.06.
Fratternitas Lettica biedru dalība pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas pasākumāos

Trešdien, 6 martā, godinot Latvijas armijas komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, studentu korporācijas "Fraternittas Lettica" biedri nolika ziedus pie O. Kalpakam veltītā pieminekļa Rīgā.

Pēc ziedu nolikšanas, korporācijas biedri devās O. Kalpaka atceres pasākumu "Kaujai pie Airītēm – 105" piemiņas vietā "Airītes".


Pie O.Kalpaka piemnekļa

O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā "Airītes"

Fraternitas Lettica Airītēs

 
com! Edmunds Blaževičs 2024.03.04.
Fraternitas Lettica rindas papildina 6 jauni biedri - kandidāti

Fraternitas Lettica 2024 I fukši

 
com! Edmunds Blaževičs 2024.03.03.
Nedēļas nogalē notika pulkveža Oskara Kalpaka un Atsevišķās Studentu rotas piemiņas sarīkojumi!

Piemiņās pasākums tradiconāli aizsākas ar ekumēnisko dievkalpojumu 1. martā plkst. 19:30 Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kura laikā Atsevišķās Studentu rotas korporāciju karogu no Talavija glabāšanā pārņem Fraternitas Lettica.

Pēc dievkalpojuma 1. martā 2024. gadā plkst. 21:00 notika Lāčplēša ielā 5 īpašs pasākums – labdarības koncerts “Sievietēm Ukrainas ierakumos vieglākas dienas” ar Trio Metamorfoze un flamenko deju studijas Duende dalību.

2. martā plkst. 19:30 Rīgas Latviešu biedrības nama telpās notika Kalpaka balle. Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šīs balles mērķis ir atbalstīt Valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” rīkotās Ukrainas frontē esošo karavīru bērnu vasaras nometnes.

Karš Ukrainā ikvienam no mums atgādina par sāpēm, ciešanām un kaujām, kas skārušas ukraiņu tautu un valsti. Šobrīd par Ukrainas neatkarību un tautas brīvību cīnās Ukrainas karavīri, kuru bērni ne vien pārdzīvo kara šausmas ikdienā, bet arī cer un tic, ka viņu vecāki atgriezīsies mājās.

Fonds “Namejs” jau trešo gadu sadarbībā ar Ukrainas Apvienoto bruņoto spēku štābu gādās, lai frontē esošo karavīru bērni varētu zem mierīgajām Latvijas debesīm atgūt kaut nedaudz miera.

Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda un Atsevišķās studentu rotas rīkotās labdarības balles ziedojumu mērķi vienmēr ir bijuši saistīti ar patriotismu veicinošu projektu atbalstīšanu. Tieši kaujās cietušo karavīru ģimeņu atbalstam sākotnēji tika rīkotas pirmās Kalpakiešu balles. Šodien mūsu visu atbalsts ir nepieciešams tām ukraiņu ģimenēm, kuru piederīgie frontē nežēlīgās kaujās cīnās par mūsu visu drošību.

Prezidenta uzruna pulkveža Oskara Kalpaka labdarības ballē


Fraternitas Lettica biedru un viņu dāmu kopbilde ar Latvijas Valsts prezidentu

Fraternitas Lettica kopbilde